Kalevan Kisat 2013 – Vaasa

Kalevan Kisat käydään viikonloppuna Vaasassa. Tässä ennakkoon kaikki Pohjoisen alueen urheilijat piireittäin ja kellonajat suorituksille. Mukana on myös ilmoittautumisvaiheentilastosijoitukset.

Voit seurata Livetuloksia linkistä

Rankinglistat ja karsintaryhmät linkistä

Aikataulu linkistä

Kainuu 

Hirvonen Seppo Kajaanin Kipinä keihäs 69,24 tilasto 25.      La klo 13:05 
Korhonen Perttu Sotkamon Jymy seiväs 530 tilasto 4.         Pe klo 19:15 /fin La klo 17:15 
Laakso Perttu Paltamon Urheilijat kuula 16,28 tilasto 11.    La klo 10:05 
Leinonen Elisa Kajaanin Kipinä 100m aj13,27 tilasto 2.           Pe klo 13:00 ja 20:30 
Väyrynen Henri Kajaanin Kipinä pituus 725 tilasto 13.    Pe klo 17:35 La 19:05 

 

Lappi 

Kaartinen Eemeli Lapin Lukko 400m 50,70 tilasto 45.    ae Pe klo 15:00 /finaali  La klo 18:20 
Keskipoikela Kalle Lapin Lukko 1500m 3.51,93 tilasto 10. Su 17:00 ja 5000m 14.42,67 tilasto 4.      Su 15:50 
Peiponen Johanna Rovaniemen Lappi 5000m 16.22,86 tilasto 3.   Pe klo 19:45  ja   10000m Su klo 14:00 

Länsi-Pohja

Aidanpää Ida Aavasaksan Urheilijat 100m aj 13,62 tilasto 6.       ae Pe klo 13:00 ja finaali Pe klo 20:30  
Kiiskilä Jani     Veitsiluodon Kisaveikot keihäs 74,94 tilasto 13. kars La klo 13:05,  finaali Su klo 17:20 
Kokkonen Antti Veitsiluodon Kisaveikot 200m 22,05 tilasto 17. Su klo 13:10 400m 47,97 tilasto 1.  ae Pe klo 15:00/La 18:20 
Kuure Matleena Alatornion Pirkat pituus 553 tilasto 16. Pe klo 19:00, fin La 17:15 
Vaattovaara Piritta Veitsiluodon Kisaveikot 400m 58,35 tilasto 28.              pe klo 14:30 /finaali La klo 18:10  
Vanha Henri Veitsiluodon Kisaveikot 5000m  Su klo 15:50 

 

Pohjois-Pohjanmaa

Alasalmi Janne Oulaisten Huima 3-loikka 13,82 tilasto 21.        La klo 11:00  /finaali Su klo 14:10
Granö Mats Oulun Pyrintö moukari 66,56 tilasto 10.      Pe klo 15:45 /finaali La klo 19:10
Hassinen Enna Oulun Pyrintö seiväs 370 tilasto 9.         La klo 10:30, finaali Su klo 14:25 
Hirvonen Arttu Oulun Pyrintö 110m aj 14,30 tilasto 4.         Pe klo 13:30 ja fin Pe klo 20:45 
Jokinen Laura Kuusamon Erä-Veikot 100m aj 14,81 tilasto 21.  Pe klo 13:00 /finaali Pe klo 20:30
Jokivartio Joonas Oulun Pyrintö seiväs 505 tilasto 11.   Pe klo 19:15 /fin La klo 17:15 
Jylhänniska Milja Oulun Pyrintö moukari 58,91tilasto 10.     La klo 10:10 /finaali Su klo 12:20
Kanervo Pauliina Oulun Pyrintö 5000m                                Pe klo 19:45 
Kokkinen Salli Oulun Pyrintö 3-loikka 12,16 tilasto 13.       La klo 12:30 /finaali Su klo 16:20
Korpela Matias  Raahen Vesa 20 km kävely                      torstaina klo 18:20
Könönen Henriikka Oulun Pyrintö seiväs 365 tilasto 10.     La klo 10:30, finaali Su klo 14:25 
Lampela Elina Oulun Pyrintö seiväs 402 tilasto 4.      La klo 10:30, finaali Su klo 14:25 
Laulumaa Sandra Oulaisten Huima keihäs 42,95 tilasto 31.       Pe klo 17:10 tai 18:25    /finaali La klo 17:30
Lehto Jere    Oulun Pyrintö 110m aj 14,77 tilasto 9.                Pe klo 13:30 /finaali Pe klo 20:45
Liipo Katariina Oulun Pyrintö 400m aj 61,89 tilasto 7.       La klo 14:10 /finaali Su klo 15:10
Lindgren Elina Oulun Pyrintö 5000m    Pe klo 19:45  ja   10000m Su klo 14:00  
Martinmäki Antti Vihannin Urheilijat kiekko 50,60 tilasto 12.  Pe klo 11:45/13:00    /finaali Pe klo 19:45    
Pakisjärvi Henri Kuivasjärven Aura kuula 17,66 tilasto 4.     La klo 10:05, fin La 18:15 
Palosaari Henna Oulun Pyrintö kuula 12,05 tilasto 24. pituus         Pe klo 19:00, fin La 17:15 
Rajavaara Johanna Oulun Pyrintö 100m  12,29 tilasto 29. ae Pe klo 17:10/ve La klo 17:10/fin La klo 20:20  200m 25,12 tilasto 19.    Su klo 12:45/fin klo 18:05  
Rantala Eetu Oulun Pyrintö 100m 10,55 tilasto 2. ae Pe klo 17:35/ ve La klo 17:25/fin La klo20:30, 200m 22,38 tilasto 25.   ae Su klo 13:10/fin Su klo 18:10 
Sivonen Matti Kuivasjärven Aura kuula17,08 tilasto 7.   La klo 10:05, fin La 18:15  ,  kiekko 48,59 tilasto 17.    Pe klo 11:45/13:00/ fin Pe klo 19:45  
Takkinen Veli-Matti Kuusamon Erä-Veikot 400m aj 56,23 tilasto 18.    La klo 14:50 /finaali Su klo 15:25 
Tiiro Matias Oulun Pyrintö 800m 1.55,53 tilasto 25.  ae Pe klo 19:05/fin La klo 19:10  
Ukonmaanaho Janne Ylikiimingin Nuijamiehet 3000 ej 9.03,79 tilasto 2.     Pe klo 20:10 
Vähätiitto Jussi Oulun Pyrintö seiväs 510 tilasto 10.  kars Pe klo 19:15/fin La klo 17:15 

Posted in Uncategorized